W 1938 roku zmarł grecki mnich Mihailo Tolotos, który w swoim życiu nigdy nie widział kobiety.
czytaj dalej
Matka Mihailo zmarła zaraz po jego urodzeniu. Następnie mężczyzna został zabrany do klasztoru na szczycie Świętej Góry Athos, gdzie spędził całe życie, całkowicie odizolowany od kobiet. Nie pozwalano się zbliżać do niego nawrt zwierzętom płci żeńskiej.
Źródło: boingboing.net

Dodano: 11.09.2020
autor: MaulWolf
Zobacz również
Dodano: 11.05.2026
Dodano: 10.05.2026
W Korei Południowej popularne są zestawy bananów o różnym stopniu dojrzałości, dzięki którym można codziennie zjeść idealnie dojrzały owoc bez marnowania reszty.
czytaj dalej
Tak, to prawda. W Korei Południowej, szczególnie w sieciach supermarketów takich jak E-Mart, popularne są zestawy bananów znane jako „Haru Hana Banana” (하루 하나 바나나), co tłumaczy się jako „jeden banan dziennie”.

Dodano: 10.05.2026
Singapur legalizuje stosowanie chłosty wobec chłopców powyżej 9. roku życia, którzy zostali przyłapani na znęcaniu się nad innymi uczniami - także w internecie.
czytaj dalej
Jak podkreślił minister, rozwiązanie to ma być stosowane jedynie wtedy, gdy „inne metody okażą się niewspółmierne do wagi przewinienia”. Zgodnie z regulacjami chłopcy powyżej 9. roku życia będą mogli otrzymać maksymalnie trzy uderzenia rózgą za prześladowanie rówieśników, także w sieci.

Dodano: 10.05.2026
Dodano: 10.05.2026