W Turcji znajduje się miasto o nazwie Batman.
czytaj dalej
W 2008 roku burmistrz tego miasta zapowiedział złożenie pozwu przeciwko producentom serii filmów, o nielegalne wykorzystanie nazwy. Dziesięć lat później, w 2018 roku, 23 tysiące mieszkańców podpisało petycje o zmianę kształtu prowincji tak, by przypominała na mapie znak Batmana.

Dodano: 01.02.2022
autor: MaulWolf
Zobacz również
Dodano: 12.02.2026
Dodano: 12.02.2026
Dodano: 12.02.2026
Dodano: 12.02.2026
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że zabiegi medycyny estetycznej, takie jak botoks i wypełniacze, mogą wykonywać wyłącznie lekarze. Kosmetyczki i osoby bez wykształcenia medycznego, nawet po kursach - nie mają do tego uprawnień.
czytaj dalej
Obecnie w Polsce tylko 30 proc. pacjentów korzysta z zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez lekarzy. Ważne zastrzeżenie: Nie jest to nowy zakaz, lecz oficjalne potwierdzenie interpretacji obowiązującego prawa. Lekarze podkreślają, że nowe regulacje poprawią bezpieczeństwo pacjentów i ograniczą powikłania po zabiegach.

Dodano: 12.02.2026