W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie przeprowadzono operację polegającą na całkowitej przebudowie serca 1,5-rocznego chłopca. Była to pierwsza taka operacja w Europie. Główny lekarz porównał ją do lądowania na Księżycu.
czytaj dalej
W środę Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie przekazał, że lekarze Kliniki Kardiochirurgii przeprowadzili skomplikowaną operację serca 1,5-rocznego Januszka - serce dziecka wymagało całkowitej przebudowy. Była to pierwsza taka operacja w Europie. Dzięki miesiącom przygotowań i współpracy różnych grup medycznych operacja zakończyła się sukcesem.

Dodano: 07.09.2023
Zobacz również
Dodano: 25.07.2026
Dodano: 25.07.2026
Liczba bakterii kałowych w mgiełce wokół tężni solankowych jest wyższa niż w oborach.
czytaj dalej
Badania wykazały, że we wszystkich trzech krakowskich tężniach solankowych stężenie bakterii Escherichia coli było wyższe niż w Zalewie Nowohuckim. Prof. Katarzyna Wolny-Koładka z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zwraca również uwagę, że liczba bakterii kałowych w mgiełce unoszącej się wokół tężni przewyższa poziom spotykany w oborach.

Dodano: 25.07.2026
Blisko połowa Gen Z nie widzi sensu i celu w życiu.
czytaj dalej

Dodano: 24.07.2026
Dodano: 24.07.2026