Niger jest państwem w Afryce Zachodniej, którego ludność wynosi obecnie około 20 mln osób. Niger należy również do grupy najbiedniejszych państw na świecie, a około 50% jego budżetu stanowi pomoc finansowa od innych krajów. Współczynnik dzietności* wynosi w Nigrze dokładnie 7,75 dziecka na jedną kobietę.
*Współczynnik dzietności to współczynnik określający przeciętną liczbę dzieci, które urodziłaby kobieta w ciągu całego okresu rozrodczego (15-49 lat), przy założeniu, że w poszczególnych fazach tego okresu rodziłaby z intensywnością obserwowaną wśród kobiet w badanym roku.

Zobacz również

Wimbledon zbliża się wielkimi krokami. Jego start zaplanowano na 29 czerwca. Organizatorzy ogłosili nazwiska tych zawodniczek, które dostały "dzikie karty" na Wimbledon. Wśród nich znalazła się Maja Chwalińska! Tym samym Polka zagra od pierwszej rundy turnieju głównego

20 lat Cristiano Ronaldo na Mistrzostwach Świata. 2006 ➡️ 2026. Od młodego talentu na Mistrzostwach Świata w Niemczech do żywej legendy futbolu. Dwie dekady, sześć mundiali i niezliczone chwile zapisane w historii piłki nożnej.
