cookies

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Najlepsze wpisy

Grupa hiszpańskich babć wydziergała ogromne, kolorowe zadaszenia, które zawisły nad ulicami miasteczka Alhaurín de la Torre, by chronić mieszkańców przed upałem.
logo-head
czytaj dalej

300 kobiet z hiszpańskiego Alhaurín de la Torre spędziło 3 lata, szydełkując ogromne zadaszenie o długości 60 metrów i powierzchni 500 m², które zawisło nad główną ulicą handlową miasta. Dzięki niemu temperatura spadła nawet o około 5,5°C. Każdej jesieni konstrukcja jest zdejmowana, prana i ponownie montowana przed kolejnym latem.

Projekt zdobył wiele nagród, zainspirował podobną instalację w New Iberia w Luizjanie, a wśród wzorów pojawiły się nawet wizerunki hollywoodzkich gwiazd, takich jak Tom Cruise i Marilyn Monroe. ??

Źródło: Alhaurín de la Torre / Colossal

Dodano: 16.05.2026
Norwegia wysłała na mistrzostwa świata do USA ponad tonę żywności, w tym blisko pół tony ryb oraz tradycyjne specjały, takie jak słodki kozi ser i salami z renifera, ponieważ Norwegowie nie ufają jakości żywności w Stanach Zjednoczonych.
logo-head
czytaj dalej

Aby piłkarze mogli zachować swoje codzienne nawyki i czuć się jak najbardziej komfortowo, reprezentacja Norwegii przetransportowała do swojej bazy treningowej w Karolinie Północnej ponad tonę żywności.

Wśród zapasów znalazły się setki kilogramów norweskiego łososia i innych ryb, tradycyjny brązowy ser oraz tysiące pomarańczy.

Decyzja nie była przypadkowa. W Stanach Zjednoczonych dopuszczonych do stosowania jest ponad 10 tysięcy dodatków do żywności, z których wiele jest zakazanych lub podlega znacznie surowszym ograniczeniom w Europie. W norweskiej kadrze uznano, że na poziomie mistrzostw świata nie ma miejsca na eksperymenty.

Dodano: 24.06.2026
Jerzy Owsiak do szpitali: "Nie wyrażam na to zgody".
logo-head
czytaj dalej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała zapytanie od Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie o możliwość oddelegowania łóżek zakupionych przez Orkiestrę na potrzeby pacjentów covidowych. Jerzy Owsiak odpowiedział, że „nie ma zgody na takie działanie” – czytamy na parenting.pl

Szef Orkiestry przypomniał, że Fundacja zakupiła 798 łóżek dla 34 oddziałów w których leczeni są mali pacjenci szpitali psychiatrycznych. „Ci pacjenci nie mogą być pozostawieni bez opieki, a zakupy sprzętu medycznego potrzebnego do walki z pandemią powinny być odpowiednio zaplanowane przez odpowiednie organy”.


Jerzy Owsiak napisał: „Dzisiaj otrzymaliśmy prośbę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie czy oddział ten może na potrzeby walki z COVID-19 przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie. Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać. Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego”.

Źródło:  parenting.pl
Dodano: 20.10.2020
autor: Jackson
9 ilustracji, które pokazują całą prawdę o tym jak traktujemy zwierzęta.
GALERIA
Codziennie miliony zwierząt cierpi z powodu działalności człowieka. Polowania, wyniszczanie naturalnego środowiska, cyrki, pozbawienie wolności. Człowiek zna nieskończoną ilość sposobów na zniszczenie życia zwierząt. Na kolejnych slajdach zobaczysz ilustracje dające do myślenia.
logo-head
Dodano: 16.11.2020
autor: MaulWolf
Fundacja Kaji Godek złożyła w sejmie ustawę „Stop LGBT”. Projekt zakłada zakaz organizacji marszów równości oraz propagowania aktywności seksualnej osób przed 18. rokiem życia.
logo-head
czytaj dalej
Głównym założeniem projekt jest zakazanie demonstracji, podczas których miałoby dochodzić do "propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm oraz kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny”.

"Doświadczenie wielu państw pokazuje, że homolobby najpierw prowadzi radykalną kampanię społeczną, a następnie przechodzi do realizacji swoich żądań w sferze prawa. Także w Polsce w trakcie parad tzw. równości aktywiści LGBT otwarcie przyznają, że chodzi im o to, by wkrótce zalegalizować śluby par jednopłciowych i homoadopcje" - piszą członkowie Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek w informacji rozesłanej do mediów.
Źródło:  wiadomosci.onet.pl
Dodano: 10.08.2021
autor: MarcinZbezu
Iga Świątek w ćwierćfinale US Open! Polka po prawdziwym thrillerze pokonała Niemkę Jule Niemeier.
logo-head
czytaj dalej
Polka wygrała z Jule Niemeier 2:6, 6:4, 6:0. To był niesamowicie wyrównany mecz, który trwał prawie trzy godziny.
Dodano: 05.09.2022
Tak wygląda obecnie 26-letnia córka Eminema, Hailie Jade Mathers. Dziewczyna jest gwiazdą Instagrama. Jej profil obserwuje 2,9 mln użytkowników.
logo-head
Dodano: 17.10.2022
Do Sejmu trafił już projekt ustawy skracającej tygodniowy wymiar etatu z 40 do 35 godzin. Skrócenie norm czasu pracy nie powoduje zmian w wysokości wynagrodzenia,
logo-head
Dodano: 10.01.2023
Projektory mają zbliżoną cenę do telewizorów, a przekątna ich obrazu sięga nawet 500 cali w jakości Full HD lub PRO UHD 4K!
logo-head
Dodano: 04.04.2023
Aligatorzyca Marta mieszkająca w zoo w Płocku obchodzi swoje 96. urodziny. Marta jest najstarszym zwierzęciem w ogrodach zoologicznych w Europie.
logo-head
Dodano: 18.05.2023
następna strona