cookies

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Najlepsze wpisy

Sąsiedzi Neil Simmons i Fred Corens przez rok pohukiwali na sowy, nie wiedząc, że tak naprawdę pohukują na siebie. Obaj byli przekonani, że odkryli tajemniczy język sów.
logo-head
czytaj dalej
Przez ostatnie 12 miesięcy amator hodowli sów, Neil Simmons, miał w zwyczaju schodzić co wieczór na koniec swojego ogrodu w zachodniej Anglii i naśladować głos dzikiej sowy – problem w tym, że to samo robił jego sąsiad, Fred Cornes. Simmons, programista komputerowy ze Stokeinteignhead w Devon, powiedział w gazecie The Times: „Moja żona, Kim, opowiadała żonie Freda, Wendy, o mojej obserwacji sów. Wendy odpowiedziała: 'To zabawne – dokładnie to samo robi Fred'. Wtedy dotarło do mnie. Poczułem się jak głupiec".
Dodano: 27.03.2025
Na Dolnym Śląsku w Górach Sowich zauważono sępa płowego i to podczas śniadania.
logo-head
czytaj dalej
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu poinformowała, że w Nadleślictwie Juguów zauważono sępa płowego. Ten majestatyczny padlinożerca, zwykle spotykany w południowej Europie, pojawił się w Górach Sowich. Przyroda znów nas zaskakuje! Fot: Wojciech Lubas, @Nadleśnictwo Jugów
Dodano: 13.06.2025
Kiedy Polska i Andora grają mecz piłki nożnej, nazwy krajów są skrócone i mamy POL-AND. Co ciekawe, pozostałe litery to AND-ORRA.
logo-head
Dodano: 14.08.2025
Dziś o 20:00 na Paramount Network emisja pierwszej części kultowego „Terminatora”! Arnold Schwarzenegger w roli niepowstrzymanego cyborga i wizja przyszłości Jamesa Camerona stworzyły legendę kina sci-fi. Klasyk, który do dziś robi ogromne wrażenie!
logo-head
Dodano: 19.10.2025
Nie możesz zasnąć? Mrugaj szybko przez 1 minutę.
logo-head
Dodano: 07.12.2025
W sieci krąży nagranie, na którym opel corsa wjeżdża na zamarznięty staw i zapada się pod lód. Policja ustaliła, że za zdarzeniem stoi 45-latek z powiatu wodzisławskiego i 29-latek z Rybnika. Mężczyźni przyznali, że myśleli, iż lód jest grubszy.
logo-head
czytaj dalej

Wideo z Wodzisławia Śląskiego, na którym samochód wjeżdża na zamarznięty zbiornik i po chwili znika pod lodem, szybko obiegło internet. Nagranie wywołało lawinę komentarzy i pytań o to, czy ktoś ucierpiał oraz czy film jest autentyczny.

Policja potwierdziła, że nie jest to manipulacja komputerowa, lecz efekt nieodpowiedzialnego zachowania dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło na zbiorniku przy ul. Młodzieżowej, gdzie strażacy odnaleźli zatopione auto widoczne na nagraniu.

Za całym incydentem stoi 45-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego oraz 29-latek z Rybnika. Obaj przyznali, że błędnie ocenili grubość lodu. Kierowca zdążył opuścić pojazd przed jego zatonięciem, jednak teraz mężczyzn czekają konsekwencje prawne, a służby muszą przeprowadzić kosztowną akcję wydobycia samochodu.

Dodano: 13.01.2026
Czteromiesięczny labrador z miejscowości Końskie wzywał pomoc szczekaniem i ogrzewał własnym ciałem swojego 57-letniego pana, który złamał nogę w lesie.
logo-head
czytaj dalej

Dramatyczne chwile rozegrały się w lesie w okolicach miejscowości Końskie. 57-letni mężczyzna podczas spaceru doznał poważnej kontuzji – złamał nogę i nie był w stanie samodzielnie wrócić do domu.

Przy jego boku przez cały czas pozostawał jednak wierny towarzysz. Czteromiesięczny labrador nie odstąpił właściciela ani na krok. Ogrzewał go własnym ciałem, a głośnym szczekaniem próbował zwrócić uwagę i wezwać pomoc.

Dzięki niezwykłej postawie młodego psa historia zakończyła się szczęśliwie. To kolejny dowód na to, że lojalność i instynkt czworonogów potrafią uratować życie.

Dodano: 26.02.2026
Indonezja wprowadza zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla osób poniżej 16. roku życia. Nowe regulacje obejmą około 70 milionów młodych ludzi — to niemal jedna czwarta populacji kraju.
logo-head
Dodano: 30.03.2026
Zbiórka Łatwoganga na rzecz Cancer Fighters będzie zwolniona z podatku, a środki wpłacone na fundację mogą zostać odliczone od podatku dochodowego.
logo-head
Dodano: 06.05.2026
Ponad pięć lat temu pod Warszawą zaginęła Łyna. Niespodziewanie, 5 czerwca, jej właściciele odebrali telefon z informacją, że suczka została odnaleziona i może wrócić do domu.
logo-head
czytaj dalej

Jej właściciele przez wiele miesięcy robili wszystko, by odnaleźć ukochanego czworonoga. Informacja o zaginięciu Łyny obiegła całą Polskę, a za pomoc w jej odnalezieniu wyznaczono nagrodę. Mimo to przez ponad pięć lat nie było po niej żadnego śladu.

Na początku czerwca 2026 r. wydarzył się jednak prawdziwy cud. Właściciele odebrali niespodziewany telefon z informacją, że ich suczka żyje i została odnaleziona.

"Pewne małżeństwo podczas spaceru zauważyło wygłodzonego psa, który szedł za nimi. Zabrali go na swoją posesję, a następnie do weterynarza. Po sprawdzeniu chipa okazało się, że zwierzę jest poszukiwane od pięciu lat" - relacjonują.

Łyna odnalazła się zaledwie 11 km od miejsca, w którym zaginęła.

Dodano: 10.06.2026
następna strona